AW

5 powodów, by zapisać dziecko na robotykę - Akademia Wynalazców


Home » Aktualności » 5 powodów, by zapisać dziecko na robotykę
5 powodów, by zapisać dziecko na robotykę
Opublikowano: 26 Luty 2017


  1. Rozwój kreatywności

Podczas zajęć dziecko musi przez cały czas logicznie myśleć. Nie tylko odtwarza instrukcję przedstawioną na slajdach, ale przede wszystkim zastanawia się jak zbudować konstrukcje tak, by była funkcjonalna i działała w określony sposób. Na każdych zajęciach z robotyki dzieci mają czas na samodzielne modyfikacje robota, więc mogą zrealizować innowacyjne pomysły. To wszystko składa się na rozwój naturalnej u dzieci kreatywności, tak by nie zanikła w dorosłym życiu.


  1. Zwiększenie możliwości i rozwój zdolności w zakresie nauk ścisłych

Nauki ścisłe są zwykle postrzegane jako trudne i skomplikowane. Instruktorzy robotyki pokazują dzieciom, że matematyka i fizyka to nie tylko obliczenia w zeszycie w kratkę, ale też przydatne w codziennym życiu zależności i struktury.


  1. Przygotowanie do pracy jako inżynier, konstruktor, technik


Współczesny rynek pracy domaga się umysłów ścisłych, technicznych. Pożądani są nie tylko informatycy czy programiści, ale też specjaliści potrafiący zapanować nad skomplikowanymi technologicznie maszynami. Na zajęciach z robotyki dzieci uczą się nie tylko budowania konstrukcji z klocków LEGO, co przygotowuje je do technicznej i inżynieryjnej pracy, ale też programują roboty w specjalnym programie.


  1. Nauka przez zabawę


Nauka kojarzy się z trudną, mozolną i nieprzyjemną pracą. Na zajęciach z robotyki dzieci przekonują się, że wcale tak nie musi być! Same nie wiedzą, że to co robią to nie jest zwykłą zabawa, ale też zdobywanie wiedzy, nabywanie nowych umiejętności i rozwój ich zdolności. Nie czują, że się uczą, ale rodzice widzą pozytywne efekty!


  1. Dzieci kochają klocki LEGO!


Klocki LEGO są ponadczasowe, od zawsze uwielbiają je wszystkie pokolenia dzieci i dorosłych. Dlaczego więc nie wykorzystać tego do zdobywania nowych umiejętności? Klocki LEGO Mindstorms EV3 to nie tylko zabawka, ale przede wszystkich potężne narzędzie edukacyjne! Dzieci rozwijają się, tworzą samodzielnie robota, który po złożeniu i zaprogramowaniu staje się edukacyjną zabawką.


do góry
Powered by: simk.pl